МК сцена

Продиџи ќе донираат за настраданите од поплавата

11. август 2016 - 13:04 | Макфакс

Светски познатата група Продиџи, која на 14 август ќе настапи во Охрид, на својата Facebook страница напиша дека ќе донира за настраданите од поплавите што го зафатија Скопје и околината.

Членовите на англиската електронска група упатија сочувство до семејствата на жртвите.

„Срдечна почит за Македонците кои ги изгубија животите и беа погодени од поплавите. Ние ќе донираме во знак на солидарност на Црвениот крст на Македонија. Сочувство за сите жртви, нивните семејства и за сите македонски борци“, напиша групата на социјалната мрежа.

Концертот треба да се одржи на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид, во рамките на првото издание на фестивалот на отворено „Охрид колинг“. 

Коментирај