Продолжува ерупцијата на вулканот Питон де ла Фурнез на островот Реунион

На францускиот остров Реунион продолжува ерупцијата на вулканот Питон де ла Фурнез, инаку еден од најактивните вулкани на планетата.

Лавата, во четвртиот ден од ерупцијата, веќе се наоѓа на само 2,7 километри од патот кој го обиколува овој француски остров и департман во Индискиот Океан и според информациите кои доаѓаат оттаму, таа продолжува да напредува со брзина од 600 метри дневно.

Со оглед на мерките за ограничено движење, лавата во моментот е видлива само за вулканолозите, кои објавија фотографии и видео од оваа појава.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Чек дис аут

Она кога очајнички се обидуваш да останеш присебен

Read more

Куче-робот носи овци на пасиште

Read more

Видео коешто докажува дека мачките се бестрашни

Read more

Моментот кога руска медицинска сестра под заштитното одело носи бикини

Read more

Магазин

  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе

Филипче: Срцето на една сакана мајка и сопруга сега чука тука во градите на Иван и тој го почнува неговиот втор живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Читај повеќе

Кои ќе бидат правилата за примање туристи летово во Бугарија?

Читај повеќе