Продуцентите открија каков треба да биде следниот Џејмс Бонд

Откако минатата година излезе последното продолжение на филмот за Џејмс Бонд со Даниел Крег во главната улога, обожавателите покренаа расправа за тоа кој актер би сакале да го видат како негов наследник.

Се шпекулираше дека тоа би можело да биде Реге-Жан Пејџ, Том Харди и други имиња, но продуцентите на Бонд истакнаа дека од сите можни избори на актер особено им се допаѓа Идрис Елба. Сепак, опциите засега се отворени.

„Кога го ангажираме новиот Бонд, тоа е обврска од 10, 12 години, па веројатно актерот размислува дали навистина сака ваква улога. Не секој прифаќа такво нешто“, велат од продукцијата.

Но, кастинг тимот за Џејмс Бонд ќе бара поискусен актер кој би можел подобро да го отелотвори искусниот шпион.

„Претходно се обидувавме да гледаме помлади луѓе, но не успеавме да го визуализираме тоа. Запаметете, Бонд е веќе ветеран, има искуство. Тој е лик кој минал низ војни, како што се вели“, соопшти Мајкл Г. Вилсон, долгогодишен продуцент на Бонд филмовите.

Факт е дека филмовите со тајниот агент 007 се извор на непресушна инспирација, за тоа потврдува и фактот дека Том Холанд имале идеја за спин-оф, но од Sony засега нема таков интерес.

Тагови
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

По долго боледување почина доктор Јовица Угриновски

Read more

Филм & ТВ

Вил Смит отворено за оскаровската шлаканица: Едноставно се изгубив

Read more

Луѓето одушевени од серијата „Wednesday“, особено од една сцена

Read more

Netflix објави филм за Гислејн Максвел, соработничката на Епстин

Read more

Арон Тејлор-Џонсон е нов фаворит за улогата на Џејмс Бонд

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

По 6 години пауза, Металика објави нова песна и најави нов албум

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит отворено за оскаровската шлаканица: Едноставно се изгубив

Читај повеќе
  • play_arrow

Луѓето одушевени од серијата „Wednesday“, особено од една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix објави филм за Гислејн Максвел, соработничката на Епстин

Читај повеќе

Арон Тејлор-Џонсон е нов фаворит за улогата на Џејмс Бонд

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Шер за 40 години помладиот дечко: Знам, и мене ми е чудно

Читај повеќе

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Читај повеќе
  • play_arrow

„White Noise“ е семејниот филм што не знаевме дека ни треба

Читај повеќе