Продуцентот Стив Бинг изврши самоубиство со скок од 27 кат

Поранешниот партнер на познатата актерка Елизабет Харли, филмскиот продуцент Стив Бинг почина по скок од 27 кат на зграда во Калифорнија.

Извор близок до починатиот тврди дека 55-годишниот Бинг страдал од депресија предизвикана од самоизолацијата за време на пандемијата на коронавирусот, што е и причина за овој трагичен настан.

Освен по филмските достигнувања, Бинг во јавноста беше познат и по бурниот љубовен живот и врските со славните убавици како Ума Турман, Никол Кидман и други. Во 2002 година со актерката Елизабет Харли доби син. Има и ќерка со поранешната тенисерка Лиса Бондер.

Беше продуцент на разни филмски хитови како „Polar Express“ и „Kangaroo Jack“, а неговото богатство е проценето на повеќе стотици милиони долари.

реклама

Филм & ТВ

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Read more

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Read more

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Read more

Сцена

  • play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Читај повеќе

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Читај повеќе
  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Читај повеќе
  • play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Читај повеќе
  • play_arrow

Дуа Липа сака да сними дует со Мадона

Читај повеќе

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Читај повеќе