Произведен последниот Bentley Mulsanne

Познатиот 6,75-литарски V8 мотор заминува во пензија.

Од Bentley не открија каде ќе биде произведен последниот Mulsanne, а заедно со него ќе се „пензионира“ и легендарниот 6,75-литарски V8 мотор кој е резултат на соработката помеѓу Bentley и Rolls Royce.

 

Споменатиот V8 мотор испорачува 537 коњски сили и 1.100 Nm максимален вртежен момент.

Произведени се повеќе од 7.300 примероци на Mulsanne.

Тагови
реклама

Авто новости

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Read more

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
  • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Читај повеќе
  • filter

Произведен последниот Bentley Mulsanne

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Audi A6 Allroad

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Светска премиера на Opel Mokka-e

Читај повеќе