Пролетна понуда која не се пропушта – уживајте во беспрекорно чист дом со неверојатните Samsung попусти

Пристигнува и пролетта, а со неа и традиционалното пролетно чистење. Време е за уживање во беспрекорна свежина и чист дом, а поради таа причина, компанијата Samsung се потруди да направи неверојатна понуда со попусти до 25 отсто и 5 години гаранција на одбрани модели на правосмукалки и машини за перење алишта.

Иновативната WW6800T машина за перење алишта користи длабинско и хигиенско чистење со пареа, кое отстранува 99,9% од бактериите и алергените од облеката. Благодарение на Eco Bubble™ технологијата, детергентот се претвора во меурчиња, па поради истото брзо навлегува во ткаенината и со леснотија ја отстранува нечистотијата, притоа штедејќи струја и зачувувајќи ја бојата и текстурата на ткаенината. Доколку сте заборавиле да вметнете некои парчиња облека, AddWash™ технологијата овозможува нивно едноставно додавање во текот на перењето.

Кога се работи за сушење на алиштата, со DV8000T машината, облеката ќе биде
исклучително брзо исушена и подготвена за носење. Со избор на циклусот Супербрзина, мешанo додадените парчиња облека од памук и синтетика, може да се суви за само 81 минута, а со помош на Silent Dry технологијата, која го пригушува звукот, како и алгоритмот за оптимизација на брзината на вртежите, се намалува нивото на бучава.

Корисниците сега ќе можат да уживаат подолго во слободното време и тоа без никакви грижи, затоа што чистењето на домот никогаш не било побрзо. Jet 90E premium правосмукалката едноставно и темелно чисти различни видови на подови, додека турбо четката ги собира ситните честички прашина од тепихот. Покрај тоа, петслојниот филтрирачки систем успешно ги елиминира прашината и алергените од воздухот.

Со здружени сили, овие уреди го прават домот свеж и чист, заштедувајќи време, но и домашниот буџет, благодарение на попустите до 25 отсто, за секое купување на наведените уреди од 19.3. до 2.5.2021 година или до истекот на залихите.

За повеќе информации посетете ја: https://www.samsung.com/mk/offer/clean-promo-2021/.

Одбраните производи доаѓаат и со гаранција од пет години (2 години гаранција од произведувачот + 3 години дополнителна гаранција) која важи за одредени фрижидери, машини за перење алишта, вградени кујнски уреди и правосмукалки купени во периодот од 1.2. до 31.5.2021 година, како и за машините за сушење алишта и комбинираните машини за перење и сушење алишта купени во периодот од 1.4. до 31.5.2021.

За повеќе информации посетете ја: https://www.samsung.com/mk/offer/5yw-promo-2021/.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Промо

4 работи што ги прават Daikin прочистувачите на воздух супериорни

Read more

Визијата станува реалност – Започна продажбата на електричниот Volkswagen ID.3

Read more

Пролетна понуда која не се пропушта – уживајте во беспрекорно чист дом со неверојатните Samsung попусти

Read more

Што е тоа ново, здраво и убаво спакувано на рафтовите во македонските маркети?

Read more
 

Ново

Утре сончево, од вторник врнежи и намалување на температурите

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе
  • filter

Паркот на природата „Езерани“ плени со својата разновидност и убавина

Читај повеќе

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат 1.699 пациенти

Читај повеќе

Србите од средина на април ќе можат во Грција, а од 14 мај и преку С. Македонија

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

МОН: Нови наставни програми за првачињата – основа и поттик за креативен пристап во наставата

Читај повеќе