Пролетно чистење на домот според фенг шуи

Искористете го слободното време за да направите промени во вашиот дом.

Пролетта е период кога излегуваме од хибернација. Според древното учење фенг шуи, од исклучителна важност е да останете поврзани со природата и да се менувате заедно со годишните времиња.

Ова се неколку работи кои треба да ги направите во вашиот дом оваа пролет.

Фрлете ги непотребните предмети

Сега е времето кога треба да го средите нередот во вашиот дом, автомобилот и канцеларијата. Ставете ги на видливо место опремата за вежбање, извадете ја пролетната гардероба. Исчистете ја кујната, особено фрижидерот.

Избришете ги прозорците

Многумина од вас го занемаруваат чистењето на прозорците, меѓутоа овој мал чекор ќе направи голема разлика во вашиот дом.

Направете промени

Имате еден куп работи кои повеќе не ви се потребни? Подарете ги на пријателите или донирајте ги во некоја хуманитарна организација.

Средете ја градината

Побарајте креативни идеи како да ја уредите вашата градина, купете ново цвеќе и грижете се за зелените површини. Ќе се чувствувате многу подобро.

Погледнете под својот кревет

Креветот е симбол на нашата енергија, а многу често забораваме да го исчистиме. Откако ќе ја исчистите прашина под креветот ќе се подобри вашата енергија.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Архитектура

Поглед во домот на Џон Бон Џови кој се протега на 1.600 м2

Read more
Пролетно чистење на домот според фенг шуи

Пролетно чистење на домот според фенг шуи

Read more
5 прекрасни идеи како да ја декорирате градината

5 прекрасни идеи како да ја декорирате градината

Read more
Некогаш и сега: Како се менувале кујните во изминатите 500 години?

Некогаш и сега: Како се менувале кујните во изминатите 500 години?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Читај повеќе

Совршена орео торта од 4 состојки

Читај повеќе

Секс во време на корона: Борделите со препораки за пози со помал ризик од зараза

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Читај повеќе

Тетовчанката Мелиса го победи COVID-19: Не знае како се зарази, но не дозволи да го пренесе вирусот на некој друг

Читај повеќе

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Читај повеќе
  • filter

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Читај повеќе

Џ.К. Роулинг најави нова книга за деца

Читај повеќе