Промашување од 120 милиони евра

Откако конечно почна да игра како што треба сезонава, барем за да ја оправда огромната сума што Барса ја плати за неговите услуги, Антоан Гризман повторно потфрли.

При изведувањето пенали на натпреварот од шпанскиот Суперкуп против Реал Сосиедад повторно имаше промашување.

Барселона конечно успеа да го донесе Гризман летото 2019 година со обештетување од 120 милиони евра, но за време на неговата прва сезона во Каталонија тој никогаш не заигра како фудбалерот кој ѝ донесе светска титула на Франција и кој со години беше клучен играч на Атлетико.

Оваа сезона тој потсетува на својата стара верзија, а во тој стил продолжи и против својот поранешен клуб во полуфиналето од Суперкупот. Му намести гол на Френки де Јонг, со што учинокот сезонава му е седум гола и пет асистенции.

Реал Сосиедад изедначи, па финалистот се решаваше со пенали. Играчите и на двата клуба слабо се покажаа. До четвртиот круг и Гризман, погодиија само тројца од седумте изведувачи, но од нив двајца беа играчи на Барселона, па Гризман, кој шутираше втор во четвртиот круг, ќе ѝ донесеше победа на Барселона со удар од белата точка.

Играчот од 120 милиони евра и инаку одличен изведувач на пенали, истрча и шутираше со левата нога, но наместо победнички гол, тој го погоди 30-тиот ред на трибините зад голот на стадионот во Кордоба.

Следеше израмнување (2:2), но Барселона и Гризман ги спаси Рики Пуиг кој го погоди својот пенал за победа на Барселона од 3:2.

URL
реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Фудбал

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Read more

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Read more

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Read more

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Read more
 

Спорт

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Читај повеќе

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Читај повеќе
  • play_arrow

Брестовац: Одевме на победа, но пласманот не нѐ интересираше

Читај повеќе

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Читај повеќе

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Читај повеќе

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Читај повеќе

Челси го отпушти Лампард, дали доаѓа Тухел?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Читај повеќе
  • play_arrow

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Читај повеќе