Променливо облачно и со дожд во поголемиот дел од земјава

Скопје, 20 мај 2021 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо.

Во поголемиот дел од земјата, освен на крајниот југ, ќе има слаб до умерен дожд.

Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14, а максималната ќе достигне од 15 до 25 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе биде умерено до значително облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен до краткотрајно засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 21 степен.

И утре ќе преовладува променливо облачно и значително посвежо, ќе дува засилен северен ветер (и над 70 км/ч) кој ќе биде најизразен долж Повардарието. За време на викендот ќе биде претежно сончево и топло со послаб јужен ветер.

реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more
Седум славни личности кои имале тежок почеток

Седум славни личности кои имале тежок почеток

Read more
Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Read more
Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Read more

Македонија

Македонија прва во Европа по број на починати од ковид за една недела

Read more

Рускоска: Истрагата за Драги Рашковски во завршна фаза

Read more

Есенва ќе има поголем ризик за зараза, колективен имунитет само со вакцинација

Read more

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

Read more
 

Вести

Македонија прва во Европа по број на починати од ковид за една недела

Читај повеќе

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Читај повеќе

Се истражува оштетувањето на електричната табла до прилепската модуларна болница

Читај повеќе

Рускоска: Истрагата за Драги Рашковски во завршна фаза

Читај повеќе

Приведен угостител, во локалот затекнати три лица без сертификат за вакцина

Читај повеќе

Кои се најбезбедни градови во светот за 2021 година?

Читај повеќе

Италијанците на референдум догодина за легализација на марихуаната

Читај повеќе

Есенва ќе има поголем ризик за зараза, колективен имунитет само со вакцинација

Читај повеќе

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

Читај повеќе