Променливо облачно со дожд и снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места со снег, особено во претпладневните часови. Минималната температура ќе се движи од 0 до 5 степени, а максималната од 4 до 11 степени целзиусови.

Во Скопје слично време со минимална температура до два степени, а највисоката дневна ќе достигне до девет степени целзиусови.

До петок ќе има услови за повремени врнежи, претежно во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец кој повремено ќе се засилува во западните делови од земјата.

реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Read more

Македонија

Сончево и топло до 31°C, од утре заладување

Read more

Нови 152 случаи, 2 лица починаа од COVID-19

Read more

Владата размислува дали да ја зголеми казната за неносење маска

Read more

Фетаи ја ослободи Рангелова од обвинението за „Насилство во Општина Центар”

Read more

Вести

Сончево и топло до 31°C, од утре заладување

Читај повеќе
  • play_arrow

Додека закрепнуваше во Берлин, во Русија сè му запленија

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени 3 лица

Читај повеќе

Приведен скопјанец поради недозволена трговија со оружје и дрога

Читај повеќе

Земјотрес од 4,2 степенa во Истанбул

Читај повеќе

Нови 152 случаи, 2 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

Владата размислува дали да ја зголеми казната за неносење маска

Читај повеќе

Две кампањи на „Њу момент“ во финалето на BalCannes 2020

Читај повеќе