Променливо облачно со сончеви периоди

Скопје, 6 декември 2019 (МИА) – Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, по одделни котлини магливо и студено. Кон крајот на денот во западните, а во текот на ноќта и во останатите делови, ќе има локални врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до 11 степени, а дневната температура од шест до шест до 12 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Утринската температура ќе достигне до минус три степени, а дневната температура до шест степени.

Во сабота времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено време. Нови врнежи од дожд и снег на планините се очекуваат во вторник.

реклама

Чекај да те растегнам малку

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Read more

Македонија

Берлин против нови критериуми за Скопје, ЕУ испраќа помош од 120 милиони евра

Read more

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Read more

Променливо облачно, попладне дожд и грмежи

Read more

Шахпаска: Остануваме на ставот дека родителите треба да се вратат на работа

Read more

Вести

Сноуден негира дека на американската Влада ќе ѝ даде 5 милиони долари

Читај повеќе

Берлин против нови критериуми за Скопје, ЕУ испраќа помош од 120 милиони евра

Читај повеќе

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Читај повеќе

Болсонаро го обвини домородното население за пожарите во Амазонија

Читај повеќе

Променливо облачно, попладне дожд и грмежи

Читај повеќе

Шахпаска: Остануваме на ставот дека родителите треба да се вратат на работа

Читај повеќе

Колку училишта ги исполнуваат условите за настава со физичко присуство?

Читај повеќе

Банките предвреме ќе ја исплатат пензијата за септември

Читај повеќе

Театрите и кината ќе работат според Протоколот за организирање настани

Читај повеќе