Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Новата песна  на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“. 

Денеска се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, по чиј повод фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ традиционално го организираат овој настан.

Новата песна е дело на англискиот продуцент Енди Рајт и е најава за нов албум кој треба да излезе наскоро.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Спасовски: Кривична пријава и суспензија за полицаецот од Битола кој нападна Ром

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Музика

Синот на Боб Марли одржа онлајн концерт во чест на својот татко

Read more

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
Нора Џонс со нов сингл го најави новиот албум

Нора Џонс со нов сингл го најави новиот албум

Read more
Виетнам со хит песна се бори против корона вирусот

Виетнам со хит песна се бори против корона вирусот

Read more

Видео

  • play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Читај повеќе
  • play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Читај повеќе
  • play_arrow

На брегот на Тасманија се насукаа 270 китови, најмалку 25 загинаа

Читај повеќе
  • play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Читај повеќе
  • play_arrow

Безбедносни мерки при лет кои авиокомпаниите не ни ги кажуваат

Читај повеќе