Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Новата песна  на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“. 

Денеска се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, по чиј повод фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ традиционално го организираат овој настан.

Новата песна е дело на англискиот продуцент Енди Рајт и е најава за нов албум кој треба да излезе наскоро.

реклама

Официјално: „La casa de papel“ добива петта сезона

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Read more

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Музика

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
Нора Џонс со нов сингл го најави новиот албум

Нора Џонс со нов сингл го најави новиот албум

Read more
Виетнам со хит песна се бори против корона вирусот

Виетнам со хит песна се бори против корона вирусот

Read more
Били Ајлиш одговара на прашања поставени од вештачка интелигенција

Били Ајлиш одговара на прашања поставени од вештачка интелигенција

Read more

Видео

  • play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Читај повеќе
  • play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Читај повеќе
  • play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Читај повеќе
  • play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Читај повеќе