Промовирани новите Limited Edition лименки на Златен Даб

Three Kitchen & Bar беше местото на кое вчера беа промовирани новите Limited Edition лименки на Златен Даб, зад чии дизајни традиционално се потпишуваат уметници од домашната арт сцена. Оваа година, познатиот бренд им ја довери задачата на уметниците Елена Чемерска, Никола Радуловиќ, Руки Чуки и Ване Костуранов.

Посетителите на промотивниот настан имаа можност да се забавуваат со музиката на диџеите Shorty P и Irie Scratch, а и да добијат промотивно пакување со новите Limited Edition лименки на Златен Даб. Уметниците кои беа поканети да учествуваат на овој проект го изразија своето задоволство од учеството во ваквиот предизвик, преку кој брендот Златен Даб редовно им пружа поддршка на уметниците и на целокупната арт сцена во Македонија.

Дизајните на Limited Edition лименките секоја година предизвикуваат голем интерес, како кај уметничката заедница, така и кај љубителите на омиленото македонско пиво, и претставуваат неизбежен дел од голем број настани, концерти, случувања. Инаку, новитет за оваа година се и дизајнираните етикети на шишињата од 0,33 l кои ќе бидат достапни во кафулиња и ресторани.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Промо

Neptun и светскиот BEAUTY-TECH бренд FOREO донесоа револуција во домашната нега на лицето

Read more

Ново истражување на Македонски Телеком за дигитална зрелост на малите и средни компании

Read more

Голем хепенинг во Алфи Техноцентар „Сега му е време на цени без ДДВ“

Read more

Експресивен дизајн и иновативна технологија: Новиот Volkswagen T-Roc е тука!

Read more
 

Ново

  • filter

26 јуни 1976, пуштена била во употреба кулата CN во Торонто

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Конашенков: За 24 часа елиминирани повеќе од 780 украински војници

Читај повеќе

Ресенчанец се обидел да прегази комунални инспектори и полицаец во Прилеп

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Протести ширум САД поради одлуката на Врховниот суд за абортусот

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Џозеф: Бугарското малтретирање на Северна Македонија е веќе и проблем на НАТО

Читај повеќе