Пронајдени 11 мигранти од Бангладеш во возило на автопатот Гевгелија-Неготино

Единесет мигранти од Бангладеш, пронајдени се вчера околу 08:00 часот на автопатот Гевгелија – Неготино, кај наплатна станица „Демир Капија“, при контрола на возилата „БМВ“, со велешки регистарски броеви, управувано од О.Д.(46) и „фолксваген фејтон“, со тетовски регистарски броеви, управувано од С.М.(37), двајцата од с.Бузалково, велешко.

Како што информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, лицата мигранти се сместени во Прифатно-транзитниотн центар Гевгелија, за понатамошна постапка.

За настанот е известен јавен  обвинител, по чии насоки против возачите ќе биде поднесена кривична пријава.

Тагови
реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Хроника

Изминатото деноноќие регистрирани 466 прекршоци за неносење маски

Read more

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Read more

Тешко повреден маж во синоќешното невреме во скопско

Read more

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Read more

Вести

УХМР: Нестабилно време и во наредните денови

Читај повеќе

Изминатото деноноќие регистрирани 466 прекршоци за неносење маски

Читај повеќе
  • play_arrow

Еруптираше вулканот Синабунг во Индонезија

Читај повеќе
  • filter

Проекција: Каква штета би направила во Загреб експлозија како онаа во Бејрут?

Читај повеќе

Се чека планот на МОН за учебната година, Адеми излегува од изолација

Читај повеќе
  • play_arrow

Конфликти во Белорусија по изборите: Полицијата се судри со демонстрантите

Читај повеќе

Остануваат уште пет дена за договор за нова влада, бизнисот чека нови мерки

Читај повеќе

Сотирова Бухова во самоизолација, била во контакт со позитивен на КОВИД-19

Читај повеќе

Најмногу активни ковид случаи во Скопје, Штип и Гостивар, ниту еден во Пехчево

Читај повеќе