Пронајдени 39 безживотни тела во камион во Англија

Вкупно 39 тела се пронајдени во камион во Есекс, Англија. Камионот стигнал од Бугарија, а возачот е 25-годишно момче од Северна Ирска.

Телата се пронајдени во камион паркиран во индустриски парк, ноќеска по полноќ. Според достапните информации, камионот патувал од Бугарија кон Велс.

„Ова е трагичен инцидент во кој многумина ги загубиле животите. Истрагата ќе открие повеќе детали за трагедијата“, вели Ендру Меринер, шеф на полицијата.

Во тек е идентификација на жртвите, станува збор за тела на мажи, а меѓу нив има и тинејџер. Возачот е уапсен под сомнение за убиство.

реклама

Официјално: „La casa de papel“ добива петта сезона

Read more

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Свет

Трамп првпат се појави во јавност со заштитна маска

Read more

Во Мексико повеќе од 6.000 новозаразени со коронавирус

Read more

Во Бразил повеќе од 70.000 луѓе починаа од последици од COVID-19

Read more

Трамп потврди дека САД извршиле кибер напади врз Русија

Read more

Вести

Завршува изборната кампања, од полноќ почнува изборниот молк

Читај повеќе

Потврдени 136 нови случаи, 6 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

Лукаревска: Покажавме одговорност, ги вративме слободата и европскиот пат

Читај повеќе

Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите

Читај повеќе

Ѓукановиќ: Односите со Белград не се добри

Читај повеќе

Трамп првпат се појави во јавност со заштитна маска

Читај повеќе

Во Мексико повеќе од 6.000 новозаразени со коронавирус

Читај повеќе

Утре без струја делови од Скопје

Читај повеќе

Мицковски до граѓаните: Вашиот глас ги менува работите

Читај повеќе