Хроника

Пронајдено безживотно женско тело во водите на Охридско езеро

21. април 2018 - 12:09 | МИА

Охрид, 21  април  2018 (МИА) - Безживотно женско тело рано утрово е пронајдено во водите на Охридското езеро во близина на брегот кај селото Љубаништа.

Телото го забележал случаен минувач за што ја известил полицијата.

За настанот е известен јавен обвинител кој ќе го предводи увидот на лице место во присуство на полицијата.

СВР Охрид ја потврди информацијата без притоа да даде детали за идентитетот на жртвата ниту за околностите по кој се случил инцидентот.

Коментирај