Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Властите во Брисел решија привремено да ја забранат проституцијата до понатамошна одлука, како дел од обидите да се спречи ширењето на коронавирусот во главниот град на Белгија.

Властите исто така затворија три хотели за сместување сексуални работнички поради непочитување на мерките за социјално дистанцирање, соопшти Вафа Намих, портпаролка на градското собрание во Брисел.

Таа рече дека ќе се засилат полициските контроли за да се осигураат дека забраната за проституција се спроведува без исклучоци.

Одлуката следеше откако Брисел одлучи да воведе полициски час за баровите. Од почетокот на неделава, сите барови и кафулиња мора да бидат затворени од 23 часот вечерта до 6 часот наредниот ден, а локалите за храна и пијалоци ќе затвораат во 22 часот.

Брисел се соочува со раст на дневните бројки на новозаразени со COVID-19, па веднаш почна затегнување на безбедносните мерки за зачувување на јавното здравје во пандемија.

Протест на сексуалните работнички во Германија

Германските бордели отворија во август, но без сексуални услуги, само со еротски масажи. Од почетокот на септември почнаа да работат борделите во северните покраини, со почитување на строги мерки за безбедност, што секако, им ја отежнува работата.

Борделите во Швајцарија уште во мај смислија план како да се обноват услугите со максимална физичка дистанца, а најголем дел од тој план беа секс позите и строгата хигиена.

Здружението на сексуални работници ProKoRe објави хигиенски водич и предложи секс пози во кои двете лица се „максимално оддалечени“, како  doggy-style и cowgirl.

реклама

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Read more

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Read more

Живот

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Read more

Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Read more

Уникатната убавина на Шар Планина конечно ќе биде крунисана во Национален парк

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more
 

Магазин

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Читај повеќе

Колку јајца треба да јадете дневно?

Читај повеќе

Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Читај повеќе

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Читај повеќе

Уникатната убавина на Шар Планина конечно ќе биде крунисана во Национален парк

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе