Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Властите во Брисел решија привремено да ја забранат проституцијата до понатамошна одлука, како дел од обидите да се спречи ширењето на коронавирусот во главниот град на Белгија.

Властите исто така затворија три хотели за сместување сексуални работнички поради непочитување на мерките за социјално дистанцирање, соопшти Вафа Намих, портпаролка на градското собрание во Брисел.

Таа рече дека ќе се засилат полициските контроли за да се осигураат дека забраната за проституција се спроведува без исклучоци.

Одлуката следеше откако Брисел одлучи да воведе полициски час за баровите. Од почетокот на неделава, сите барови и кафулиња мора да бидат затворени од 23 часот вечерта до 6 часот наредниот ден, а локалите за храна и пијалоци ќе затвораат во 22 часот.

Брисел се соочува со раст на дневните бројки на новозаразени со COVID-19, па веднаш почна затегнување на безбедносните мерки за зачувување на јавното здравје во пандемија.

Протест на сексуалните работнички во Германија

Германските бордели отворија во август, но без сексуални услуги, само со еротски масажи. Од почетокот на септември почнаа да работат борделите во северните покраини, со почитување на строги мерки за безбедност, што секако, им ја отежнува работата.

Борделите во Швајцарија уште во мај смислија план како да се обноват услугите со максимална физичка дистанца, а најголем дел од тој план беа секс позите и строгата хигиена.

Здружението на сексуални работници ProKoRe објави хигиенски водич и предложи секс пози во кои двете лица се „максимално оддалечени“, како  doggy-style и cowgirl.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Живот

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Read more

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Read more

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Read more

Eмили Рајтаковски е бремена: Детето само ќе каже кој пол е

Read more

Магазин

  • play_arrow

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Читај повеќе
  • filter

Не англиско, најголемиот број Американци имаат ирско потекло

Читај повеќе
  • play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Читај повеќе

Во кој период од животот сексот е најдобар?

Читај повеќе

Пет заблуди за неверството

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Читај повеќе