Протекоа фотки од новите Galaxy S23 кои откриваат практично сѐ

Благодарение на протекувањето на фотографии можете да погледнете како ќе изгледаат телефоните Samsung Galaxy S23 и Galaxy S23+.

Компанијата Samsung и сите нас н делат најмалку три, четири месеци од најавата на премиерата, а самата премиера на серијата Galaxy S23 е веројатно пет месеци.

Сепак, конечниот дизајн на сите три телефони одамна е решен и веќе дознавме дека Ultra т.е. Samsung Galaxy S23 Ultra нема значително да се разликува од телефонот Samsung Galaxy S22 Ultra. Останатите два модела ќе...

Протекоа слики од телефоните Galaxy S23 и Galaxy S23+ кои имаат поинаков дизајн и веќе нема да гледаме препознатлив остров со камера, туку таа ќе „плови“ на слично место каде што беа оние од серијата Galaxy S22.

Ако мислите дека некаде претходно сте го виделе ова - во право сте, го имате видено! Сите го видовме на телефонот Samsung Galaxy S22 Ultra, па јасно е дека новата серија ќе има унифициран дизајн и дека сите три модели повеќе ќе личат еден на друг одзади (напред и онака веќе тешко можат да се разликуваат на прв поглед).

Разликите, освен естетските, ќе останат и на хардверската страна. Samsung Galaxy S23+ ќе биде малку поголем од телефонот Samsung Galaxy S22+ и тоа 157x76x7,6 mm наспроти 157x75x7,6 милиметри, а екранот ќе биде со иста дијагонала, 6,6 инчи. Очекуваме полнење од 25 вати, чипсет Snapdragon 8 Gen 2 за сите модели, како и безжично полнење.

Од друга страна, Samsung Galaxy S23 ќе го задржи екранот со дијагонала од 6,1 инчи со димензии зголемени за помалку од половина милиметар.

Капацитетот на батеријата ќе биде околу 5% поголем на двата телефона и треба да биде 3.900 mAh.

Remote video URL
Тагови
реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Индија е на пат да стане најголем увозник на руска нафта

Read more

Мобилни

Корисниците во Европа ќе може сами да го поправаат својот iPhone

Read more

Кои телефони на Nokia ќе добијат Android 13?

Read more

Новите телефони ќе можe да преживеат пад на бетон

Read more

Серијата Galaxy S23 на Samsung ќе има функции за сателитска комуникација

Read more
 

Гик

  • filter

Последното прелетување на Orion покрај Месечината

Читај повеќе

SpaceX го претстави Starshield, нова сателитска услуга фокусирана на националната безбедност

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа внатрешноста на лаптоп од карбонски влакна?

Читај повеќе

Кои се најпопуларните графички картички меѓу Steam гејмерите?

Читај повеќе

ЕУ дебатира како правно да се регулира работата на вештачката интелигенција

Читај повеќе

Како бесплатна игра заработи 9 милијарди долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како НАСА планира да ги врати луѓето на Месечината до 2024?

Читај повеќе

Корисниците во Европа ќе може сами да го поправаат својот iPhone

Читај повеќе

Кои се најпребаруваните поими на Google во 2022?

Читај повеќе