Протести и во Нови Сад: Млади лица фрлаа камења и петарди кон полицајците

Неколку илјади граѓани попладнево се собраа на плоштадот пред Градското собрание во Нови Сад, а на протестот им се приклучија и студентите од студентските домови во градот.

Долгата колона од демонстранти маршира низ градските улици. Граѓаните масовно се приклучуваат на протестот.

Некои дури го напуштаат градскиот превоз и се приклучуваат во колоната. Песни за Косово и светителите се менуваат паралелно со левичарските песни и повиците за апсење на Вучиќ.

Група од пет млади лица, облечени во црни маици, фрлаа камења и петарди кон полицијата. Истата група млади луѓе подоцна со камења и петарди ја нападнаа и зградата на РТ Војводина. 

Remote video URL
реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Регион

Хрватскиот премиер позитивен на коронавирус

Read more

Во регионот рекорден број заразени, во Хрватска најмногу починати

Read more

Србија го прогласи црногорскиот амбасадор за „персона нон грата“

Read more

Црна Гора го протера српскиот амбасадор Божовиќ

Read more

Вести

Авганистанските воени хеликоптери гаѓале талибанци, усмртиле и раниле деца

Читај повеќе

Дел од повеќе скопски општини утре и задутре без струја

Читај повеќе

1.069 нови случаи на COVID-19, 29 починати и 1.242 оздравени

Читај повеќе

Усвоен протокол за ски-центрите: Редарска служба пред билетарите и ски-лифтовите

Читај повеќе

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Читај повеќе

Владата предлага продолжување на рокот за кризна состојба до 30 јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ужас во Германија: Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона

Читај повеќе

Непознат сторител ограбил починат пациент во ковид-центар

Читај повеќе

Попова: Русија има прототип на вакцина против ХИВ

Читај повеќе