Против законите на физиката: Гол со ножички од мртов агол

Овој неверојатен погодок ни доаѓа од палестинската лига каде фудбалер успеа на својот тим да му донесе победа на гостински терен и тоа во судиското продолжение со неверојатен гол.

Се играше третата минута од судиското надополнување на натпреварот помеѓу тимовите на Уади Ал-Нес и Џабал Ал-Мукабер во лигата на Западниот Брег во Палестина. Резултатот беше 1:1, а тогаш на сцена стапи гостинскиот играч Шехаб Канбар кој со ножички од гол-аут линијата ја зафати топката и некако ја смести во домашната мрежа.

Со зборови е тешко да се опише, мора да се погледне на видео:

Инаку, Уади Ал-Нес имаше шанса да го освои првиот бод сезонава, но неверојатниот гол ги спречи во тоа.

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фудбал

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Read more
 

Спорт

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе

Пеце Суперхикс: Никој не е избришан од химната за ЕУРО

Читај повеќе