Прв поглед на Кристен Стујарт во улогата на принцезата Дијана во „Spencer“

Објавена е првата фотографија од актерката Кристен Стујарт во улога на принцезата Дијана во филмот „Spencer“, пренесе Variety.

Снимањето на овој филм почна пред неколку недели на неколку локации во Велика Британија и во Германија. Се очекува да биде завршено до крајот на годинава.

Премиерата е закажана во 2022 година, најверојатно на 25-годишнината од смртта на принцезата Дијана.

Филмот е во режија на Пабло Лараин, сценариото е на Стивен Најт, креатор на „Peaky Blinders“.

Дејството се одвива во периодот кога принцезата Дијaна решава да стави крај на турбулентниот брак со принцот Чарлс.

реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Read more

Филм & ТВ

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Топ 10 ликови кои, изненадувачки, преживеаја

Read more

Мајк Тајсон повика на бојкот на новиот биографски документарец за него

Read more

Топ 20 хорор филмови базирани на вистинска приказна

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 ликови кои, изненадувачки, преживеаја

Читај повеќе

Мајк Тајсон повика на бојкот на новиот биографски документарец за него

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 хорор филмови базирани на вистинска приказна

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе тизер за „Army of the Dead“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за документарецот за Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow

„Бизарно и одвратно“: Твитерџиите „ископаа“ старо интервју со Џенифер Анистон кај Летерман

Читај повеќе
  • play_arrow

„Caught by a Wave“ - нов романтичен филм на Netflix

Читај повеќе

Кејли Куоко: Крајот на „The Big Bang Theory“ ме погоди како гром од ведро небо

Читај повеќе