Прв поглед на новата серија на HBO – „Lovecraft Country“

HBO сподели интригантен тизер трејлер за новата серија „Lovecraft Country“ на виртуелната презентација на Comic-Con.

Во триминутниот тизер се запознаваме со трите главни лика: Атикус (Џонатан Мејџор), Летиција (Џурни Смолет-Бел) и Монтроуз (Мајкл К. Вилијамс) кои ќе откријат таен премин од празниот музеј кон тајни катакомби.

Remote video URL

Потоа објавен беше и првиот официјален трејлер за серијата која ќе почне да се прикажува на 16 август.

Remote video URL

Серијата во режија на Џордан Пил е базирана на истоимениот роман на Мет Раф од 2016 година.

Тагови
реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Филм & ТВ

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Read more

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Read more

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Read more

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Read more

Сцена

  • play_arrow

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Читај повеќе
  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Читај повеќе

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Читај повеќе
  • play_arrow

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Читај повеќе
  • filter

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе