Прв поглед во кабината на Audi Q8 (Фото)

„Шпионските“ фотографии го откриваат внатрешниот изглед на новиот модел на Audi.

Во тек се завршните тестирања на предпродукцискиот Audi Q8, кој кога ќе се појави во продажните салони, ќе им се спротистави на моделите како што се Mercedes GLE Coupе и BMW X6.

Фотографијата на која може да се види кабината на автомобилот, покажува дека моделот Q8 внатрешно е дизајниран под влијание на најновиот модел Audi A8, пред се кога станува збор за двата големи дисплеја на централната конзола на автомобилот.

Тука се и оние широки вентилациони отвори  слични на оние на SUV моделот Q7.

Q8, како спортски „роднина“ на Audi Q7, ќе има речиси ист мотор со ова возило , а во план е и 48-волтен plug-in, хибриден погонски систем, во верзија SQ8.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more

Автомобили

Половно или ново возило?

Половно или ново возило?

Read more
Вака изгледа Aston Martin DB11 Volante

Вака изгледа Aston Martin DB11 Volante

Read more
Mitsubishi Evo – автомобил од иднината

Mitsubishi Evo – автомобил од иднината

Read more
Nissan претстави седиште кое детектира пот и предупредува на дехидрација

Nissan претстави седиште кое детектира пот и предупредува на дехидрација

Read more

Кајгана ТВ

  • play_arrow
Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Читај повеќе
Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Читај повеќе
Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Читај повеќе
Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Читај повеќе
„Чук, чук, отворете ми!“

„Чук, чук, отворете ми!“

Читај повеќе
Како стапалата да изгледаат помали?

Како стапалата да изгледаат помали?

Читај повеќе
Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Читај повеќе
Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Читај повеќе
Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Читај повеќе