Прв поглед во новиот MacBook Pro

Пред неколку денови, компанијата Apple го претстави новиот 13-инчен MacBook Pro со Magic Keyboard тастатура.

Во период од шест месеци Apple ги смени тастатурите на целата понуда на лаптопи.

13-инчниот MacBook Pro има 16 GB побрз 3733 MHz RAM, како и 256 GB SSD меморија. RAM меморијата може да се надогради на 32 GB, а SSD меморијата до 4 TB.

Погледнете ја рецензијата кога The Verge ја направи за новиот MacBook Pro лаптоп.

реклама

Хардвер

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Read more

Dell претстави два нови лаптопа

Read more

Apple планира да произведе iPad и iPad mini со поголем екран

Read more

Поглед во новиот таблет Surface Go 2

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more