Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Нетфлиџ го објави првото видео од втората сезона на „Bridgerton“, на големо задоволство на милиони обожаватели кои едвај чекаат да го видат.

Како што е веќе познато, втората сезона ќе се фокусира на љубовниот живот на Ентони Бриџертон, додека животот на неговата сестра Дафне во новата сезона останува надвор од фокусот.

Видеото на YouTube каналот на Netflix веќе има над 700.000 прегледи. Во едноминутното видео се гледа како Ентони разговара со нов лик во серијата, Кејт Шармот (Симон Ешли).

Симон ќе ја толкува новата љубов на Ентони, а судејќи по првата најава, ова би можело да биде приказна за љубовта и омразата.

„Bridgerton“ е американска серија чие дејство се одвива во 19 век во Лондон.

Remote video URL

 

Тагови
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Филм & ТВ

Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Read more

Бокс-офис: Хоророт „Halloween Kills“ директно на врвот

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Најважните животни лекции што ќе ги научите од „Squid Game“

Read more
 

Сцена

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: Хоророт „Halloween Kills“ директно на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најважните животни лекции што ќе ги научите од „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа Роберт Патинсон во улогата на Бетмен?

Читај повеќе

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе