ЛИГ 1 2021/22

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Револтиран што беше заменет на натпревар во кој неговиот тим го победи Лион со 2:1, Лео Меси одби да се ракува со тренерот Маурисио Почетино.

За прв пат во лигашки натпревар ПСЖ стартуваше со Меси, Нејмар и Килјан Мбапе во нападот, но тројката во офанзивата не импресионираше.

Почетино го прекина домашното деби на Меси во 75. минута во обид да ги промени работите на теренот и успеа во тоа бидејќи Мауро Икарди влезе од клупата и постигна гол за победа.

URL

Меѓутоа, Меси беше очигледно вознемирен кога го напушти теренот поради таквата одлука на неговиот тренер.

Тој одби да се ракува со својот сонародник упатувајќи му поглед полн лутина, како да не можеше да поверува дека тој е жртвуван.

Инаку, Аргентинецот се мачи да се вклопи откако се пресели во Париз и сѐ уште се обидува да се пронајде себеси во новата средина.

Дури и на теренот, работите не одат според планот, бидејќи славното напаѓачко трио на ПСЖ немаше координација во нападот.

Меси е без голови во досегашните три настапи и не успеа да му помогне на својот тим да победи над Бриж во Лигата на шампионите кон средината на неделата, и покрај тоа што во нападот му се придружија Нејмар и Мбапе.

URL

Синоча Лион поведе со голот на Лукас Пакета во 54. минута, а ПСЖ прво израмни преку Нејмар од пенал во 66. минута, за во судиското надополнување Икарди да ја донесе победата.

Тагови
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more

Фудбал

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Read more

Чави прифати да се врати во Барселона

Read more

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Read more

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Read more
 

Спорт

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Читај повеќе

Чави прифати да се врати во Барселона

Читај повеќе

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Читај повеќе

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Читај повеќе

Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Читај повеќе
  • play_arrow

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Читај повеќе

Анчелоти: Азар е здрав, само претпочитам други играчи

Читај повеќе