Прв тизер: Популарната серија „Deadwood“ станува долгометражен филм

Поранешните ривалства повторно пламнуваат, а старите рани повторно се отвораат – ваша задача е само да ги проследите ликовите на „Deadwood“ како поминуваат низ предизвиците кои ги носи времето. Хит-серијата сега пристигнува во форма на долгометражен игран филм.

Главните ѕвезди на серијата „Deadwood“ се враќаат, овојпат на големото платно. Иан Мекшејн, Тимоти Олифант и Моли Паркер ќе се појават во долгометражниот филм базиран на серијата која се емитуваше од 2004 до 2006 година, со огромен успех.

Премиерата на филмот е закажана на 31 мај оваа година и тој ќе се појави на HBO.

реклама

Филм & ТВ

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Read more

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more