Прв тизер: Популарната серија „Deadwood“ станува долгометражен филм

Поранешните ривалства повторно пламнуваат, а старите рани повторно се отвораат – ваша задача е само да ги проследите ликовите на „Deadwood“ како поминуваат низ предизвиците кои ги носи времето. Хит-серијата сега пристигнува во форма на долгометражен игран филм.

Главните ѕвезди на серијата „Deadwood“ се враќаат, овојпат на големото платно. Иан Мекшејн, Тимоти Олифант и Моли Паркер ќе се појават во долгометражниот филм базиран на серијата која се емитуваше од 2004 до 2006 година, со огромен успех.

Премиерата на филмот е закажана на 31 мај оваа година и тој ќе се појави на HBO.

реклама

Филм & ТВ

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Read more

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Read more

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more