Прв тизер: Популарната серија „Deadwood“ станува долгометражен филм

Поранешните ривалства повторно пламнуваат, а старите рани повторно се отвораат – ваша задача е само да ги проследите ликовите на „Deadwood“ како поминуваат низ предизвиците кои ги носи времето. Хит-серијата сега пристигнува во форма на долгометражен игран филм.

Главните ѕвезди на серијата „Deadwood“ се враќаат, овојпат на големото платно. Иан Мекшејн, Тимоти Олифант и Моли Паркер ќе се појават во долгометражниот филм базиран на серијата која се емитуваше од 2004 до 2006 година, со огромен успех.

Премиерата на филмот е закажана на 31 мај оваа година и тој ќе се појави на HBO.

реклама

Филм & ТВ

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Read more

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more