Прв тизер: Популарната серија „Deadwood“ станува долгометражен филм

Поранешните ривалства повторно пламнуваат, а старите рани повторно се отвораат – ваша задача е само да ги проследите ликовите на „Deadwood“ како поминуваат низ предизвиците кои ги носи времето. Хит-серијата сега пристигнува во форма на долгометражен игран филм.

Главните ѕвезди на серијата „Deadwood“ се враќаат, овојпат на големото платно. Иан Мекшејн, Тимоти Олифант и Моли Паркер ќе се појават во долгометражниот филм базиран на серијата која се емитуваше од 2004 до 2006 година, со огромен успех.

Премиерата на филмот е закажана на 31 мај оваа година и тој ќе се појави на HBO.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more