Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Базиран според книгата „Twelve Mighty Orphans“ на Џим Дент, која е пишувана по вистинит настан, филмот „12 Mighty Orphans“ треба да излезе на 11 јуни.

Режијата е на Тај Робертс, а сценариото е на Лејн Гарисон, Кевин Мејер, како и на режисерот.

Во главната улога се Роберт Дуван и Лук Вилсон, а тука се и Винеса Шо, Вејн Најт, Џејк Остин Вокер, Џејкоб Лофланд, Леви Дилан и Мартин Шин.

реклама

Филм & ТВ

Омилените „Пријатели“ се враќаат на 27 мај

Read more

Што нуди филмската програма на „Вечерите на женски права“?

Read more

Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Read more

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Read more
play_arrow

Чиј е Ерусалим?

Read more
play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Read more
play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Read more
play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Read more
play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Седум интересни факти за машкото тело

Read more
play_arrow

Што ако вселената би била полна со воздух?

Read more
play_arrow

Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши копии на хорор филмови

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Venom 2“ со Вуди Харелсон и Том Харди

Read more