Прв трејлер за долгометражниот „Dumbo“ на режисерот Тим Бартон

Постоеја многу сомнежи околу тоа како би можел да изгледа долгометражната верзија на култниот анимиран филм „Dumbo“ во режија на ексцентричниот Тим Бартон. Првата снимка сепак покажува дека има на што да се надеваме.

Како и претходните филмски екранизации на легендарните анимирани филмови на Disney, така и оваа е преполна со познати и квалитетни актери, како Мајкл Китон, Ева Грин, Дени ДеВито и Колин Фарел.

Оригиналниот „Dumbo“ за првпат беше прикажан во 1941 година, а веќе во март 2019 година го добиваме неговиот долгометражен римејк во македонските киносали.

реклама

Филм & ТВ

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Read more

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Read more

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Read more

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more