Прв трејлер за филмот за Мерлин Монро, главната актерка одушеви со трансформацијата

Netflix објави трејлер за филмот „Blonde“ заедно со неколку впечатливи фотографии од Ана де Армас во улогата на Мерлин Монро, кои покажуваат значајна трансформација на актерката и голема сличност со холивудската икона.

Меѓу фотографиите објавени во Vanity Fair е и една од Ана де Армас со Адриен Броди, кој во филмот го игра сопругот на Мерлин Монро - Артур Милер.

Објавена беше и снимка од Де Армас снимена од режисерот Ендрју Доминик заедно со актерот Боби Канавале како Џо Димаџо.

Доминик го напиша и го режираше филмот заснован на романот на Џојс Керол Оутс спојувајќи ги фактите и фикцијата за одново да го замисли животот на големата холивудска ѕвезда, истражувајќи го јазот помеѓу приватните и јавните личности на Монро.

Филмот за Мерилин е еден од најочекуваните наслови што ќе се натпреварува на филмскиот фестивал во Венеција.

Шефот на Канскиот филмски фестивал Тјери Фремо претходно изјави дека се обидел да го вклучи во изборот за 2022 година, но не успеал да постигне компромис со Netflix.

Remote video URL
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more

Филм & ТВ

„Bullet Train“ со Бред Пит се искачи на врвот на бокс-офисот во многу слаба недела

Read more

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Read more

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Read more

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Читај повеќе

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Читај повеќе
  • play_arrow

„Bullet Train“ со Бред Пит се искачи на врвот на бокс-офисот во многу слаба недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Читај повеќе

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм во Тетово

Читај повеќе

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Читај повеќе

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Читај повеќе

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Читај повеќе