Прв трејлер за новиот филм на Емилија Кларк - „Last Christmas“

Ако уште не сте го преболеле завршувањето на ТВ-серијата „Game of Thrones“, а Денерис Таргарјен исто така ви беше омилен лик, наскоро ќе може барем да ја гледате Емилија Кларк на големото платно.

Новиот празничен филм „Last Christmas“ ќе има премиера во ноември, а носи сѐ што сакаме и очекуваме кај една романтична комедија: одлични актери, супер музика и срцепарателна приказна.

Не е случајно што филмот го носи насловот на познатата божикна песна на Џорџ Мајкл, бидејќи е инспириран токму од музиката на познатиот пејач.

„Last Christmas“ е во режија на Пол Фејг, работен по сценарио на Ема Томпсон и Грег Вајс.

Ликот на Кларк е сосема различен од оној во кој се навикнавме да ја гледаме во серијата на HBO. Кејт е девојка која се труди да се пробие како пејачка по трансплантација на срце, но после сѐ што поминала, нема многу волја за живот.

Останатите улоги ги играат Томпсон, Хенри Голдинг, Мишел Јео, Пати Лупон, Ингрид Оливер и Лидија Леонард.

Погледнете го првиот трејлер за „Last Christmas“, чија премиера е закажана за 8 ноември.

реклама

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Целосен викенд карантин за Скопје, Штип, Куманово и Тетово, делумен за остатокот од земјата

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Филм & ТВ

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Сцена

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Читај повеќе