Прв трејлер за „Once Upon a Time in Hollywood“ – новиот филм на Квентин Тарантино

Деветтиот филм на режисерот Квентин Тарантино ја раскажува приказната за ТВ ѕвездата Рик Далтон (Леонардо Дикаприо) и неговиот каскадер Клиф Бут (Бред Пит), кои се обидуваат да ја одржат релевантноста во критичниот период на Холивуд во крајот на 60-тите.

„Once Upon a Time in Hollywood“ има фантастична актерска екипа што ќе ви ги пренесе последните денови од „златното доба“ на Холивуд. Покрај Пит и Дикаприо, во филмот се појавуваат уште Марго Роби, Ал Пачино, Тим Рот, Дакота Фенинг, Курт Расел, покојниот Лук Пери и многу други.

Премиерата на „Once Upon a Time in Hollywood“ е закажана за јули оваа година.

реклама

Филм & ТВ

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Read more

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Read more

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more