Прв трејлер за проектот „Тој и Таа“ на велешкиот театар

Театарот „Јордан Хаџи Константинов – Џинот“ од Велес го најавува проектот „Тој и Таа“, интернет перформанс во време на физичка изолација, одговор на културата во време на криза.

Серијалот од дванаесет епизоди наскоро ќе биде достапен на официјалната веб-страница на театарот.

реклама

МК сцена

Почнува проектот „Македонски анимиран филм 1971-1991“

Read more

Новиот албум на Влатко Стефановски е најпродаван албум во Хрватска

Read more

Пијано дуото Сато-Попивода наградено во Токио

Read more

Тринаесет години од загинувањето на Тоше Проески

Read more

Нови видеа

play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more