Прв трејлер за психолошкиот трилер Hypnotic со Бен Афлек

Избрана публика имаше можност да го ѕирне тизерот за новиот филм Hypnotic на Роберт Родригес на овогодинешниот SXSW, а сега го добивме и првиот трејлер пред да го видиме филмот во кината оваа пролет.

IGN го претстави првиот официјален трејлер за претстојниот психолошки трилер, кој го следи полицискиот детектив Даниел Рурк (Бен Афлек) додека ја бара својата исчезната ќерка Мини (Хала Финли). Тој наскоро дознава дека таа е поврзана со серија тековни грабежи спроведени од мистериозен човек (Вилијам Фихтнер) кој има хипнотички моќи.

Очајниот татко полека почнува да излегува од контрола откако неговата истрага го притиска да се соочи со своите најдлабоки, најмрачни стравови. Со помош на јасновитката Дијана Круз (Алис Брага), Даниел тргнува да го гони мистериозниот човек, додека попатно научува дека луѓето со хипнотички моќи можат да ги принудат своите жртви да видат и почувствуваат работи што не се реални.

На Афлек, Финли, Фихтнер и Брага во актерската екипа им се придружуваат Џеф Фахи, Кели Фрај, Џеј Ди Пардо, Бони Дисеполо, Дајо Окенији, Дерек Русо и Корина Калдерон.

Погледнете го трејлерот за Hypnotic подолу. Филмот треба да дебитира во кината на 12 мај.

Remote video URL
Тагови
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Филм & ТВ

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Read more

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе