Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Понекогаш човекот кој најдобро ќе ја заврши работата е жена.

Сместена во 1971 година и инспирирана од вистински настани, серијата Women in Blue (Las Azules) ја раскажува приказната за четири жени кои им пркосат на ултраконзервативните норми од тоа време и се приклучуваат на првата женска полиција во Мексико, само за да откријат дека нивниот тим е рекламен трик за да го одвлече вниманието на медиумите од брутален сериски убиец.

Како што расте бројот на мртви тела, Марија (Барбара Мори), чија решеност да го фати убиецот станува опсесија, Габина (Аморита Расгадо), чиј татко е познат полицаец, Анхелес (Ксимена Сарињана), брилијантна аналитичарка за отпечатоци од прсти, и Валентина (Наталија Телез), млада бунтовничка, организираат тајна истрага за да го постигнат она што ниту еден полицаец не успеал да го направи и да го изведе серискиот убиец пред лицето на правдата.

Во серијата играат Мори, Сарињана, Телез, Расгадо, Мигел Родарте, Леонардо Сбараља, Кристијан Тапан и Хорасио Гарсија Рохас.

Women in Blue ќе има премиера на 31 јули на Apple TV+.

Remote video URL
реклама

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе