Прв трејлер за „Wu-Tang: An American Saga“

Hulu го објави првиот трејлер за претстојната минисерија за легендарната хип-хоп група Ву-Танг Клан, насловена „Wu-Tang: An American Saga“. Кратиот спот не се фокусира премногу на деталите околу приказната, туку повеќе време посветува на запознавање со ликовите, односно членовите на групата.

Ѕвездата на филмот „Moonlight“, Ештон Сандерс се појавува во улогата на движечката креативна сила во групата, РЗА, а покрај него тука се уште Шамик Мур (Рејквон), Џои Бедес (Инспекта Дек) и Дејв Ист (Метод Мен).

Премиерата на „Wu-Tang: An American Saga“ е закажана за 4 септември на Hulu.

реклама

Филм & ТВ

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Read more

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more