Прв трејлер: Ѕвездена екипа во комичниот хорор Haunted Mansion

Walt Disney Studios го објави првиот тизер трејлер за новиот комичен хорор Haunted Mansion.

Во режија на наградуваниот филмаџија Џастин Симиен, филмот го краси ѕвезден ансамбл  во кој се вбројуваат Лејкит Стенфилд, Тифани Хадиш, Овен Вилсон, Дени Девито, Росарио Досон, Чејс В. Дилон и Ден Леви, со Џејми Ли Кертис и Џаред Лето како The Hatbox Ghost.

Режисерот Симиен вели: „Како доживотен обожавател на атракцијата Haunted Mansion, превозбуден сум што можам да го споделам трејлерот за нашата нова филмска адаптација со неверојатна актерска екипа. Нашиот тим работеше неуморно за да создаде страшна, смешна и кинематографска авантура во која ќе уживаат и новите, и тврдокорните фанови! Едвај чекам публиката да ја доживее оваа верзија на големиот екран на легендарната атракција на Disney“.

 Инспириран од класичната атракција во забавниот парк, „Haunted Mansion“ е филм за една жена и нејзиниот син кои ангажираат екипа од таканаречени спиритуални експерти за да им помогнат да го ослободат нивниот дом од натприродните натрапници. Продуценти на филмот се Ден Лин и Џонатан Ајрих, а Ник Рејнолдс и Том Пајцман служат како извршни продуценти.

Филмот ќе почне да се прикажува во кината на 28 јули.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Филм & ТВ

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more
 

Сцена

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе