СЕРИЈА А 2019/20

Прва сопка за Јуве, одигра без голови во Фиренца

Фиорентина е првиот тим кој во новата сезона остана непоразен против шампионот Јувентус отккао натпреварот на преполниот „Артенио Франки“ заврши без голови.

Домашниот тим дури и беше поконкретен и имаше повеќе шанси за постигнување гол, но сепак на крајот двата тима ги поделија бодовите.

Јувентус првата прилика ја имаше дури во 85-тата минута преку Кристијано Роналдо, но неговиот удар заврши над пречката.

За виолетовите ова е првиот освоен бод сезонава откако во претходните две кола запишаа два пораза.

реклама

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Целосен викенд карантин за Скопје, Штип, Куманово и Тетово, делумен за остатокот од земјата

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Фудбал

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Read more

И после Ибра, Ибра

Read more

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Read more

Спорт

  • play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Читај повеќе

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Читај повеќе

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Читај повеќе

И после Ибра, Ибра

Читај повеќе

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе