Прва SportReality продавница во Македонија

Новиот ланец на спортска опрема SportReality отсега и во Скопје: Избор за сечиј вкус по достапни цени.

SportReality Ве поканува на 31 октомври (понеделник) заедно да го прославиме отворањето на првата продавница во Македонија, која се наоѓа во ГТЦ на приземје! Малопродажниот ланец SportReality, кој отсега ќе биде присутен и во нашата држава, ќе се претстави со нов простор од 200-м2 во кој ќе понуди широк асортиман обувки и гардероба во неколку спортски линии – за жени, мажи, тинејџери и деца.

SportReality го следи спортскиот и урбан стил на своите купувачи со намера да понуди идеален однос на цена и квалитет. За своите купувачи подготви богата понуда спортски обувки и гардероба од познатите светски брендови како Nike, Adidas, Reebook, Converse, Lotto, Navigare, SergioTacchini, Ellesse, Diadora, Karrimor и други. На денот на отворањето ве очекуваат подарок изненадувања и 20% попуст на целиот асортиман!

Покрај одличните цени и вистинскиот тим, кој ве очекува, сигурни сме дека ќе пронајдете нешто за себе и вашите блиски.

По продавницата во Скопје, ќе продолжиме со развој на малопродажната мрежа и во другите градови низ Македонија.

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more

Македонија

Филипче: Болничките капацитети се исполнуваат, примени пациенти и во модуларната болница

Read more

Нови 408 случаи на COVID-19, оздравени 280, починати четири лица

Read more

Филипче: Мерките за заштита од COVID-19 кои се во Собранието итно да се донесат

Read more

Заев: Има сериозни аргументаци за носењето маски на отворено

Read more

Вести

Владата ги прифати препораките за ограничена работа на угостителските објекти

Читај повеќе

Филипче: Болничките капацитети се исполнуваат, примени пациенти и во модуларната болница

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Нови 408 случаи на COVID-19, оздравени 280, починати четири лица

Читај повеќе

Најдено починато лице во Затвор Скопје

Читај повеќе

Филипче: Мерките за заштита од COVID-19 кои се во Собранието итно да се донесат

Читај повеќе

Преку партнерството на Httpool со Spotify, брендовите ќе можат да им се обратат на љубителите на музиката

Читај повеќе

Физичка пресметка помеѓу кичевци, eдниот заврши во Ургентен

Читај повеќе

Заев: Има сериозни аргументаци за носењето маски на отворено

Читај повеќе