Првата дама на Полска го промаши Трамп (Видео)

Претседателот на САД Доналд Трамп беше во посета на Варшава со сопругата Меланија каде беа пречекани од полскиот претседател Анджеј Дуда и првата дама Агата Корнхаузер-Дуда.

Уште на самиот почеток имаа грешка во чекори. Додека се поздравуваа двајцата претседатели, првата дама на Полска енергично тргна кон Трамп, го одмина и се поздрави со Меланија, а Трамп остана со празни раце, па почна да мавта. Непријатноста не заврши тука. Откако Трамп и Агата конечно се поздравија, двете први дами се судрија бидејќи полската пак се залета, а американската подзастана да ги поздрави присутните.

Трамп вчера се сретна со германската канцеларка Ангела Меркел во Хамбург каде разговараа за ситуацијата во Северна Кореја, на Блискиот исток и за украинската криза. На состанокот присуствувале и американскиот државен секретар Рекс Тилерсон и шефот на германската дипломатија Зигмар Габриел.

 

реклама

Свет

САД запленија иранска нафта на пат кон Венецуела

Read more

Фаучи: Не сум задоволен од развојот на ситуацијата, отворањето на училиштата може да има катастрофални последици

Read more

Пентагон формира работна група за анализа на појави на НЛО

Read more

Лукашенко: Жив сум и не сум избегал од Белорусија

Read more

Нови видеа

play_arrow

Чак Норис му се закани на Лукашенко

Read more
play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more