Први снимки од местото на трагедијата: Болдвин пукал во импровизирана црква

Се појавија првите снимки од местото на несреќата од филмскиот сет во Ново Мексико, каде актерот Алек Болдвин ја уби својата колешка Халина Хачинс (42) со импровизиран пиштол и го рани режисерот Џоел Соуза (48) за време на снимањето на вестернот „Rust“.

Како што може да се види на првите снимки, кои ги пренесуваат американските медиуми, трагедијата се случила за време на снимањето на сцена која вклучувала употреба на огнено оружје во импровизирана црква.

Remote video URL

Во соопштението од продукцијата на филмот „Rust“ се наведува дека до несреќата дошло поради неправилна употреба на филмско оружје.

Во соопштението на полицијата се наведува дека е премногу рано да се каже за каков инцидент се работи, наведувајќи дека истражителите проверуваат каква муниција била употребена за време на снимањето на местото каде се случила несреќата.

реклама

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Филм & ТВ

Кој ќе може да добие бесплатен Netflix?

Read more

Актерка сведочеше против сексуалниот предатор Мика Алексиќ

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more
 

Сцена

Кој ќе може да добие бесплатен Netflix?

Читај повеќе

Актерка сведочеше против сексуалниот предатор Мика Алексиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе