Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Студенти од Универзитетот Сент Ендрјус споделија видео снимено на сетот на популарната серија.

Снимањето на 6. сезона е во тек, а дел од работата се одвива на универзитетот кој го посетувале принцот и принцезата од Велс, каде се запознале во 2001 година.

На видео снимката објавена на TikTok се појавуваат Мег Белками и Ед Меквеј, кои ги играат Кејт Мидлтон и принцот Вилијам.

Една вирална снимка прикажува како Мег се држи за рака со глумецот Оли Грин, кој изгледа ја добил улогата на еден од поранешните партнери на Кејт. Всушност, пред принцот и принцезата од Велс да станат пар, Кејт излегувала со студентот по право од IV година, Руперт Финч.

Снимката од 15 секунди, направена од студентка, ја прикажува Мег како стои на влезот од зградата на универзитетот. Актерката која ја игра Кејт потоа се насмевнува и го поздравува Вилијам додека таа поминува покрај нив. Откако ќе ја помине двојката, Вилијам се врти и зјапа во Кејт.

@shark_bateman will and kate DUPE #thecrown #willandkate #standrews #royalfamily #standrewsuni #thecrownnetflix #princewilliam #katemidddleton #ukroyals #standrewsuni ♬ original sound - bateman

Видеото ги воодушеви студентите, кои во позадина се слушаат како навиваат за актерската екипа. Според Daily Mail, некои наводно го молеле Netflix да им дозволи да бидат статисти во серијата, додека други се пожалиле дека снимањето им пречeло во учењето.

Петтата сезона на „The Crown“ заврши во 1997 година, кога принцезата Дијана беше поканета на одмор во Сен Тропе со Мохамед Ал Фаед. Шестата треба да продолжи таму каде што застана претходната сезона и да ни ги прикаже настаните од кралското семејство до 2001 година и понатаму. Малку е веројатно дека ќе се појави на малите екрани пред крајот на 2023 година.

Тагови
реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Филм & ТВ

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Спремете ги паломите: Романтични филмови кои немаат среќен крај

Читај повеќе

Џуд Ло создал парфем со мирис на пот, крв и измет, сакал да ја долови новата улога

Читај повеќе