Првиот автомобил БМВ ИКС 1 од инстант лозот Мини и Макси отпатува за Битола

Кристина Велјановска - Костовска од Битола е првата добитничка на автомобил BMW X1 од инстант лозот Мини и Макси.

Денес на плоштадот Македонија во Скопје, пред продажно место на Државна лотарија – Среќната куќичка во WINTERLAND, Кристина заедно со своето семејство ги доби клучевите од прекрасниот автомобил.

Среќната приказна на Кристина е поврзана со прославата на годишнината од бракот, па така нејзиниот сопруг ѝ подарил 2 инстант лоза Мини и Макси, од кој едниот имал добивка замена на лозот, а другиот лоз и го донел посакуваниот автомобил.

Инстант лозовите се купени од среќното продажно место „Вагабонт“ во Битола каде ова семејство постојано купува по неколку инстант лозови.

Најновиот инстант лоз на Државна лотарија во кој се кријат 15 автомобили од кои 10 BMW X1 и 5 MINI ONE.

*Промотивен текст

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Живот

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

5 работи кои пандемијата ги промени во нашите животи

Read more

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Read more

Магазин

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Читај повеќе

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Читај повеќе

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Читај повеќе

5 работи кои пандемијата ги промени во нашите животи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудо на архитектурата: Куќа која изгледа како ѕвезда што експлодира

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе
  • play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Читај повеќе