Првиот изведувач на „Здраво Млади 11“ е шведскиот панк бенд „Viagra Boys“

Организаторот на фестивалот „Здраво Млади 11“, Младинскиот Културен Центар, денеска го откри првиот изведувач кој ќе настапи на овогодинешното изддание.

„Viagra Boys“ е пост-панк бенд од Шведска кој требаше да настапи на минатогодишното издание, но поради рестрикциите со пандемијата, неговото учество беше откажано. Затоа, тие ќе се појават на сцената на МКЦ сега во август.

„Стигнавме и до оваа најава што ќе ни ги донесе #ViagraBoys, кои беа планирани за ланското издание. И повторно нема да ве лажеме и да глумиме опуштеност. МКЦ тимот брои гооолеми фанови на бендот и денес официјално станавме горди сопственици на акции од Shrimptech Enterprises🍤 Овој шведски пост-панк бенд со секој нов албум станува сѐ подобар и подобар. И конечно ја имаме таа чест да ги угостиме момците на 26 август во паркот на МКЦ. Билетите ги пуштаме за точно една недела од сега“, објави организаторот.

Традиционално, сите изведувачи ќе бидат еден по еден објавувани периодично. Првите билети за „Здраво Млади 11“ закажан за 26 август ќе бидат пуштени во продажба наредниот четврток.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Жена од Мали роди девет бебиња – пет девојчиња и четири момчиња

Read more

МК сцена

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Read more

Рускиот бенд „Shortparis“ е вториот изведувач на „Здраво Млади 11“

Read more

Првиот изведувач на „Здраво Млади 11“ е шведскиот панк бенд „Viagra Boys“

Read more

Излезе песна за градежното силување на Скопје

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Читај повеќе

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Читај повеќе

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ченинг Тејтум: Мора да станам подобар актер за да не бидам постојано гол

Читај повеќе

Ќе се снима „Scarface and the Untouchable“, серија за Ал Капоне и Елиот Нес

Читај повеќе
  • play_arrow

Marvel објави датуми и наслови на нови филмови до 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најмрачни моменти во „Star Wars“

Читај повеќе