Првиот трејлер за адаптацијата на „The Secret Garden“ потсетува на „Jumanji“

Пристигна првиот тизер трејлер за филмската адаптација на познатата книга „The Secret Garden“, што треба да излезе во 2020 година.

Ова е најновата филмска верзија на една од омилените детски книги и книжевен класик на Френсис Хоџсон Барнет.

Дикси Егерикс на еден сосема поинаков начин ја игра улогата на 10-годишата Мери Ленокс, Британка родена во Индија, која по смртта на родителите ќе замине да живее со нејзиниот екцентричен роднина во Англија (Колин Фирт).

Првиот поглед на новата филмска верзија на безвременскиот класик и бестселер, во режија на Марк Манден, визуелно потсетува на оригиналниот „Jumanji“, барем тоа се реакциите на гледачите кои беа деца во 90-тите.

Се очекува филмот да има премиера во април, 2020 година.

реклама

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

[КАЈГАНА интервју] Себастијан Ерера - наскоро колумбиски шмек во репрезентацијата на Македонија?

Read more

Задолжителен 14-дневен карантин во Бугарија за наши државјани при влез во таа земја

Read more

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Read more

Филм & ТВ

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Read more

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

Сцена

  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Читај повеќе

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе