Првиот трејлер за „Asterix and Obelix: The Middle Kingdom“ со Златан Ибрахимовиќ

Славниот фудбалер Златан Ибрахимовиќ ќе има актерско деби во продолжение на филмскиот серијал за славните ликови Астерик и Обеликс.

Станува збор за француска авантуристичка комедија со наслов „Asterix and Obelix: The Middle Kingdom“ во режија на Гијом Кане, кој исто така го глуми Астерикс. Во филмот, препознатливите херои Астерикс и Обеликс патуваат во Кина.

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ доби улога во филмот, ќе го видиме во ликот на Антивирус. Покрај него се појавуваат и Венсан Касел како Цезар, Мерион Котилард како Клеопатра, Џули Чен како принцезата Фу Ји и други.

Ова е првиот филм за славните херои кој не е базиран ниту по еден стрип. Премиерата е закажана за 1 февруари 2023.

Remote video URL
реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Read more

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Read more

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Читај повеќе

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Читај повеќе

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Читај повеќе
  • play_arrow

Истиот подрум, нова генерација: Погледнете го трејлерот за That ’90s Show

Читај повеќе