Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

„Јас не го создадов овој проблем. Се обидувам да ви помогнам да се справите со него“.

Netflix го објави првиот официјален трејлер за серијата The Gentlemen во режија на Гај Ричи што ќе почне да стримува во март.

Новата британска драмска серија е инспирирана од оригиналниот филм од 2019 година. Еди Халстед наследува голем имот од таткото, несвесен дека е параван за нарко империјата на Пирсон. Без искуство со криминал, тој мора да ја преземе операцијата или да го изгуби имотот.

Реј Винстон го глуми Боби Глас, закоравен криминалец од лондонски Ист Енд, кој основал империја за индустриски канабис.

Во актерската екипа се вбројуваат и Каја Скоделарио како Сузи Глас, елегантната и челична ќерка на Боби која без напор ја води секојдневната работа на империјата; како и Даниел Ингс, Џоли Ричардсон, Вини Џонс, Џанкарло Еспосито, Шанел Кресвел, Мајкл Ву, Макс Бисли, Јасмин Блекбору, Хари Гудвинс, Дар Салим, Пирс Квигли, Руби Сир, Питер Серафинович.

Серијата The Gentlemen ќе почне да се стримува на Netflix од 7 март 2024 година.

Remote video URL
Тагови
реклама

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анистон изненади со изгледот на насловна: Како толку се подмлади?

Read more

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more
 

Сцена

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Анистон изненади со изгледот на насловна: Како толку се подмлади?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе